Електоральні карти Харківського регіону за підсумками виборів-2020 до облради | Аналітичний центр «Обсерваторія демократії»

Електоральні карти Харківського регіону за підсумками виборів-2020 до облради

Аналітичний центр «Обсерваторія демократії» представляє інфографіку з результатами голосування за партії, які пройшли до Харківської обласної ради, в розрізі всіх 7-ми округів в області (районів за новим адміністративно-територіальним устроєм) і сумарного відсотка в Харкові. Електоральні карти ілюструють як традиційну неоднорідність області, так і вплив на результат місцевих популярних кандидатів, які долучилися до тієї чи іншої партійної франшизі.

 

Результати партії «Блок Кернеса-Успішний Харків» (34,53%)

Прогнозовано, відсотки іменного партійного проекту Геннадія Кернеса (з сином Кирилом Кернесом на позиції першого номера списку до обласної ради) в Харкові виявилися вищими, ніж в області. Відносно мінімальна підтримка – в найбільш віддаленому від обласного центру окрузі №10 (укрупнений Лозівський район), в якому, до того ж, жоден з популярних глав великих населених пунктів (Лозова, Первомайський, Близнюки) не вибрав «Блок Кернеса» як суб’єкт висування, і партія отримала третій результат (після «Блоку Світличної» і ОПЗЖ).

 

Результати партії «Опозиційна платформа-За життя» (21,33%)

Традиційно для «контрмайданних» сил сприятливіший схід області. Максимальні результати були досягнуті в окрузі №14 (прикордонний з Росією Куп’янський район, в якому кандидати від ОПЗЖ перемогли на виборах голів Куп’янська та Дворічної, а сила особистого бренду Кернеса – прямого конкурента ОТЗЖ по електоральному сегменту – проявилася менше в силу віддаленості від Харкова).

 

Результати партії «Слуга народу» (12,76%)

В електоральних картах партій адміністративно-патронажного типу меншою мірою простежується взаємозв’язок із традиційними неоднородностями регіону. Ключове значення має те, на яких територіях голови громад, які вже багаторазово переобиралися, були кооптовані до пропрезидентської команди і стали відповідальними за результат партії на своїй території. Саме цей фактор визначив лідерство в структурі підтримки «Слуги народу» округу №8 (Харківський район), де мери Люботина, Мерефи, Південного, Нової Водолаги, Песочина балотувалися від пропрезидентської сили.

 

Результати партії «Блок Світличної «Разом»» (12,4%)

У «Блоку Світличної «Разом»» спостерігається істотний розрив між результатом в Харкові і за межами обласного центру. В області партійні франшизи представляли сильні місцеві кандидати, про що свідчать і перемоги на виборах 12-ти голів територіальних громад з 56-ти (другий результат серед партій). Максимальний відсоток був набраний в обласному окрузі №10 з центром в Лозовій – частково контури цього району збігаються з мажоритарним округом №179, від якого Юлія Світлична в березні цього року була обрана народним депутатом з результатом 77,5%.

 

Результати партії «Європейська солідарність» (8,05%)

У «Європейської солідарності» прямо протилежна закономірність – проходження до облради забезпечив високий відсоток в Харкові (більше, ніж результат ЄС на виборах до міськради за рахунок відсутності в обласному бюлетені «Голосу» і «Демократичної Сокири»), тоді як в 5-ти з 7- ми обласних округів партія набрала менше 5%.

 

Аналітичний центр «Обсерваторія демократії».

Матеріал підготовлений в рамках проекту «Promoting Democratic Elections in Eastern Ukraine», що реалізується за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED). Зміст публікації не обов’язково відображає точку зору NED і є предметом виключної відповідальності Аналітичного центру «Обсерваторія демократії».