Електоральні карти Харківської області за результатами виборів у 56-ти територіальних громадах | Аналітичний центр «Обсерваторія демократії»

Електоральні карти Харківської області за результатами виборів у 56-ти територіальних громадах

Аналітичний центр «Обсерваторія демократії» представляє інфографіку з результатами виборів у 56-ти територіальних громадах Харківщини. Електоральні карти ілюструють, які партії перемогли на виборах депутатів місцевих рад у громадах, а також хто був суб’єктами висування новообраних голів громад.

 

 

Суб’єкти висування кандидатів, обраних головами громад

Серед 56-ти голів громад на Харківщині було обрано 19 висуванців від «Слуги народу», 12 – від «Блоку Світличної «Разом»», 11 – від «Блоку Кернеса-Успішний Харків», 8 – самовисуванців, 4 – від «Опозиційної платформи-За Життя», по одному – від партій «Батьківщина» та «За майбутнє».

 

Партії-переможці виборів до місцевих рад громад

На виборах до рад громад лідирує та ж четвірка партій, але в більш рівномірній пропорції та іншій послідовності. У 13-ти громадах перше місце посів «Блок Світличної «Разом»», таку ж кількість перших місць здобула ОПЗЖ, у 12-ти громадах найбільше голосували за місцевих кандидатів від «Блоку Кернеса», у 10-ти – за «Слугу народу», ще в 8-ми невеликих (до 10 тисяч виборців) громадах більшість депутатського корпусу складуть самовисуванці.

Цікаво, що в 38-ми з 56-ти громад (68%) суб’єктом висування новобраного голови ради є партія, за яку віддали найбільше голосів на виборах депутатів місцевої ради. А половина випадків з 18-ти (32%) невідповідностей – це кейси, коли було обрано голову громади від «Слуги народу» (зазвичай, це – діючий голова), але на виборах до ради перемогу здобула інша політична сила (3 рази – ОПЗЖ, по 2 рази – «Блок Світличної», «Блок Кернеса» та самовисуванці).

 

Аналітичний центр «Обсерваторія демократії».

Матеріал підготовлений в рамках проекту «Promoting Democratic Elections in Eastern Ukraine», що реалізується за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED). Зміст публікації не обов’язково відображає точку зору NED і є предметом виключної відповідальності Аналітичного центру «Обсерваторія демократії».