Відвідування бізнес-форумів і зустрічей з потенційними роботодавцями стане реальним – харківські політологи | Center for Political Analysis «Observatory of Democracy»

Відвідування бізнес-форумів і зустрічей з потенційними роботодавцями стане реальним – харківські політологи

У зв’язку із наданням незабаром громадянам України безвізового режиму із країнами Європейського Союзу які плюси і мінуси цього рішення на них очікують?

Слід відразу зазначити, що безвізовий режим Україна-ЄС не вплине істотно на демографічний рух, зокрема трудової міграції – адже він не передбачає працевлаштування, навчання або проживання українців на території країн-членів. Для цього українцям, як і раніше, доведеться звертатися до консульських установ конкретних держав і отримувати національні візи типу D. Також, не слід забувати, що навіть в короткочасних подорожах з метою туризму, культурних і наукових обмінів, бізнес-відрядженнях нашим співгромадянам все одно потрібно готуватися – адже прикордонні служби країни в’їзду вимагатимуть обґрунтування мети, наявність страхового і фінансового забезпечення на час перебування і гарантію повернення українців додому. Однак, для мешканців тих міст, де не було візових центрів, подання документів на візу вимагала набагато більших витрат коштів, часу і нервових клітин, іноді ставлячи під сумнів саму подорож.

Багато песимістичних контраргументів по безвізовим поїздкам формулюються як «подорожі для багатих, які й так оформляли візи», але це не зовсім так. Харків, як місто студентів і вчених, зможе відчути певні переваги, адже багато конференцій і літніх шкіл передбачають фонди для покриття витрат, особливо для молоді, культурні події для творчих колективів і митців також можуть стати більш відкритими. Є певний потенціал щодо налагодження контактів, якщо не в формі укладання контрактів, то у вигляді відвідування виставок, бізнес-форумів і великих подій. При наявності біометричного паспорта відвідування всесвітніх промислових виставок, тематичних форумів, зустрічей з потенційними роботодавцями або партнерами стане більш реальним процесом – адже раніше домогтися оригіналу персонального запрошення, вести переписку з приводу документів, нашим бізнесменам здавалося довгим процесом без гарантій успіху. Маю надію, що слідом за скасуванням візових вимог ми побачимо зміни в транспортному сполученні, здешевленні авіа-перельотів і автобусних рейсів – але це більше питання до внутрішньої антимонопольної політики України, ніж до європейських сусідів.

Опубліковано на сайті Misto.KH.UA

Юлія Біденко, експерт

Аналітичний центр «Обсерваторія демократії»  

Матеріал підготовлено у рамках проекту, який реалізується за фінансової підтримки Європейського фонду демократії (EED) та Уряду Канади