Консультация | Аналітичний центр «Обсерваторія демократії»

Online-консультація
Для отримання експертної online-консультації з політичної проблематики потрібно заповнити запропоновану нижче форму, вказавши своє ім’я, прізвище, контактний e-mail, та викласти саме запитання із зазначенням контексту. Просимо взяти до уваги, що запитання різного ступеню складності потребують часу для підготовки експертної відповіді, яка буде направлена адресату електронною поштою та опублікована в цьому розділі.

Задать вопрос

31.01.2024 at 10:43

Ксенія Неділько

Мер Терехов зустрічався із німецькими інвесторами, та обговорювали проєкти муніципального житла. Він запропонував будувати будинки та здавати людям житло у довгострокову оренду з подальшою можливістю викупу цього житла. Ідея начебто непогана. Але це пряма конкуренція приватним забудовникам, які після закінчення війни захочуть теж будувати житло у Харкові, та конкуренція ріелторам на вторинному житлі. До чого це може призвести?

Відповіcти

22.01.2024 at 14:10

Софія

Добрий день! Цікавить консультація з приводу критики Кирила Кернеса у бік чинного мера Харкова Ігоря Терехова.

– Як ви оцінюєте критику Кирила Кернеса у бік Ігоря Терехова? Особливо зважаючи на те, що раніше вони були однією командою?
– На вашу думку, чому Кирило Кернес саме зараз почав цю тему?
– Наскільки доречно підіймати політичні теми під час війни? Чи не грає на руку ворогу? Або ж навпаки?
– Як би ви загалом оцінили перспективи розслідування про “захоплення влади” в умовах війни?

Дякую!

Відповіcти

26.12.2023 at 11:12

Наталія

1.Як ви оцінюєте новий законопроєкт про мобілізацію?
2. На вашу думку, чи ухвалить Верховна рада новий закон про мобілізацію? Які норми можуть прибрати?
3. Чи не спричинить підготовка змін до мобілізації збільшення бажаючих продати все майно в Україні та назавжди залишити країну?

Відповіcти

04.12.2023 at 12:42

Наталія

Добрий день. Цього року Україна перейшла на новий церковний календар. Цікавить наступне:
1. На Вашу думку, чи загрожує Харкову розкол у суспільстві через нові дати відзначення релігійних свят (за новоюліанським календарем)?
2. Хто і що має зробити, щоб уникнути розколу?
3. На Вашу думку, харків’яни будуть дотримуватися нових дат святкування, чи відзначатимуть свята у звичні (колишні) дати?

Відповіcти

09.11.2023 at 09:30

Ксенія Неділько

У міських бюджетів забрали військове ПДФО. Як це вплине на Харків? Які статті видатків у Харкові можуть зразу “відпасти” через брак коштів у бюджеті і чи залишиться бюджет Харкова профіцитним?

Відповіcти

12.07.2023 at 19:17

Наталія

Чому, на Вашу думку, у Харківській області у 2023 році зростає рівень злочинності? Що потрібно зробити владі області та силовим структурам, щоб зменшити рівень кримінальних правопорушень?

Відповіcти

04.07.2023 at 10:37

Наталія

В Україні дорожчає пальне та електроенергія. На Вашу думку, як зміняться ціни на товари та послуги у Харкові через подорожчення електроенергії та пального? Які товари та послуги можуть подорожчати найбільше?

Відповіcти

16.06.2023 at 11:38

Віктор Козоріз

Доброго дня, Антоне

Насамперед, хочу подякувати Вам і Вашим експертам за цікаве і якісне аналітичне дослідження “Самоврядування воєнного часу…”. Ознайомився з ним з великим задоволенням, оскільки сам професійно цікавлюся цієї темою і як журналіст, і як експерт Фонду місцевої демократії, і як депутат сільської ради. Тому наразі хотів би отримати невеликий коментар для газети Урядовий курєр за результатами цього дослідження. ‘

1) Що Ви плануєте робити з результатами цього дослідження, крім того, що оприлюднили його для широкого загалу. Тобто, чи плануєте Ви отримати якісь відгуки від представників органів місцевого самоврядування в Харківської області?

2) Чи виправдала, на Вашу думку, себе реформа децентралізації, в плані створення громад, якщо деякі громади тратять до 50% свого бюджету на своє утримання, а голови деяких рад призначають собі непомірні премії? Роздутий управлінський штат і т.д. Що з цим робити?

3) Чи вбачаєте Ви, з огляду на результати свого дослідження, необхідність внесення змін до Закону України про місцеве самоврядування? Яких саме?

Буду вдячний за оперативну відповідь.

З повагою, Віктор Козоріз

Відповіcти

02.06.2023 at 12:30

Неділько Ксенія

Департаментом науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації рекомендовано керівникам місцевих органів управління у сфері освіти утриматися від проведення масових заходів (урочистостей з нагоди закінчення навчального року, випускних вечорів тощо) та заборонити використання повітряних об’єктів (квадрокоптерів, дронів тощо), а також запуск повітряних кульок. Разом з цим, з урахуванням безпекової ситуації, кожен заклад освіти може самостійно обрати формат вручення свідоцтв про освіту.
Як на Вашу думку, чи доречно цього року влаштовувати випускні вечори та в який спосіб можна убезпечити проведення таких заходів у Харкові та області?

Відповіcти

23.05.2023 at 11:34

Неділько Ксенія

За Програмою релокації підприємств повністю чи частково до інших регіонів України перемістили потужності 210 суб’єктів господарювання Харкова. З них 143 юридичні особи та 67 фізичних осіб-підприємців.
У Департаменті адміністративних послуг та споживчого ринку з посиланням на дані Міністерства економіки України розповіли, що станом на 25 квітня відповідні заявки подали 387 суб’єктів господарювання міста Харкова. Заявки для участі в державній програмі подали 271 юридична особа та 116 фізичних осіб-підприємців. Відновили роботу на нових локаціях 102 суб’єкти господарювання.
Найбільше підприємств перемістилося до Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Хмельницької та Чернівецької областей.
Що потрібно зробити харківській владі для того, щоб повернути бізнес, а це відповідно – податки, робочі місця та нові інвестиції у місто?

Відповіcти

Телефонна лінія

Також всі зацікавлені громадяни та інші суб’єкти політичного процесу можуть поставити запитання з політичної проблематики чи подати запит на політичну консультацію в телефонному режимі
кожний понеділок: з 12.00 до 17.00 год.
за номером: +380 66 047 07 72

Департаментом науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації рекомендовано керівникам місцевих органів управління у сфері освіти утриматися від проведення масових заходів (урочистостей з нагоди закінчення навчального року, випускних вечорів тощо) та заборонити використання повітряних об’єктів (квадрокоптерів, дронів тощо), а також запуск повітряних кульок. Разом з цим, з урахуванням безпекової ситуації, кожен заклад освіти може самостійно обрати формат вручення свідоцтв про освіту. Чи доречно цього року влаштовувати випускні вечори та в який спосіб можна убезпечити проведення таких заходів у Харкові та області?

В умовах воєнного стану та регулярних обстрілів прикордонної Харківської області рекомендація утриматися від урочистостей і масових зборів школярів виглядає доцільною. Загалом, на Харківщині через російські обстріли пошкоджено або зруйновано 38% від усіх навчальних закладів, і ані військова адміністрація, ані керівництво […]

За Програмою релокації підприємств повністю чи частково до інших регіонів України перемістили потужності 210 суб’єктів господарювання Харкова. З них 143 юридичні особи та 67 фізичних осіб-підприємців. У Департаменті адміністративних послуг та споживчого ринку з посиланням на дані Міністерства економіки України розповіли, що станом на 25 квітня відповідні заявки подали 387 суб’єктів господарювання міста Харкова. Заявки для участі в державній програмі подали 271 юридична особа та 116 фізичних осіб-підприємців. Відновили роботу на нових локаціях 102 суб’єкти господарювання. Найбільше підприємств перемістилося до Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Хмельницької та Чернівецької областей. Що потрібно зробити харківській владі для того, щоб повернути бізнес, а це відповідно – податки, робочі місця та нові інвестиції у місто?

Протягом дії воєнного стану в Україні склалася ситуація, коли бізнес із найбільш постраждалих регіонів отримав низку додаткових стимулів до релокації – на це були спрямовані міжнародні гранти, державна програма, місцеві ініціативи очільників приймаючих громад і регіонів. Релокація бізнесу та масова […]

Пояснить, будь ласка, із чим, на вашу думку, пов’язане активне складання повноважень депутатами Харківської обласної ради? За останній час ми бачимо, що близько десяти депутатів вирішили відмовитись від мандату. Переважно, йдеться про депутатів, які обиралися до ради від забороненої нині «Опозиційної платформи-за життя». На вашу думку, чи це є самостійним рішенням кожного депутата, чому вони вирішили скласти повноваження, та чи можете ви окремо прокоментувати ситуацію із Богданом Мальованим, який вирішив звільнитися лише зараз, хоча про його російський паспорт почали казати ще торік

У порядку денному останньої сесії Харківської обласної ради (14 лютого) фігурують питання про добровільне складання повноважень 6-ма депутатами – троє з них обиралися в 2020-му році від ОПЗЖ, і ще троє здобували мандати за списками «Блоку Кернеса». Ще раніше, наприкінці […]